newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На ліки не вистачить цілої зарплати!

192
На ліки не вистачить цілої зарплати!

За останні місяці ціни на ліки виросли в середньому на 8—10 гривень, а головною причиною фармацевти називають зростання курсу долара.

Видео дня

Як пише " Сегодня", в аптеках лякають новим стрибком цін до кінця місяця. Мовляв, постачальники постійно збільшують вартість медикаментів.

«З кожною новою партією деякі ліки дорожчають, в основному, звичайно, імпортні. Пов'язано це з тим, що нестабільний долар», — розповіли нам на умовах анонімності в одній із столичних аптек.

«Зростання цін на імпортні ліки прямо пропорційне зростанню курсу долара, — говорить директор по маркетингу Фармацевтичної маркетингової групи «Бізнес-кредит» Ірина Дерев'янко. — Відповідно, якщо з початку серпня долар виріс приблизно на 8% (з 7,9 грн./$ до 8,6 грн./$), то і ліки подорожчали на 8% (т.е. на 8—9 грн.)».

Залежать від долара і вітчизняні виробники ліків, правда, поки вони ціни підвищувати не мають наміру.

«80% від ціни у наших виробників — це витрати на придбання імпортних субстанцій, — пояснює директор Асоціації фармацевтичних виробників Олена Алексєєва. — Але вони поки не планують підвищувати ціни. І навіть якщо зараз курс різко підскочить вгору, то якийсь час, користуючись старими запасами, купленими за колишньою ціною, виробники триматимуть ціни на колишньому рівні».

В уряді ж кажуть, що підстав для подорожчання ліків немає. «Зрозуміло, є тенденція до зростання, але різкого подорожчання не буде, я в цьому упевнений, — переконаний заступник глави Держінспекції по контролю за ліками Костянтин Косаченко. — Курс долара не виріс настільки сильно, щоб можна було чекати серйозного подорожчання імпортних препаратів. Що стосується вітчизняних виробників, то вони планово купують імпортну сировину. А раз вони її вже купили, то мінімум 3—4 місяці ціни на продукцію піднімати вони не зможуть. Інспекція стежитиме за економічно обгрунтованим рівнем цін».