newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко навряд чи повернеться з Туркменістану з газом

216
Ющенко навряд чи повернеться з Туркменістану з газом

14-16 вересня український президент здійснить візит до Туркменістану. На переговорах йтиметься про можливість відновлення поставок туркменського газу до України. Експерти сумніваються в успішності цих планів.

Видео дня

Надати нового поштовху у двосторонньому політичному діалозі з Ашхабадом – головна мета цього візиту.  Однією з найважливіших тем переговорів буде можливість відновлення прямих поставок туркменського газу до України, які припинилися на початку 2000 року.

Як припускає експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут, домовитися про відновлення газових постачань з Туркменістану обсягом  20-30 млрд. кубометрів можна досягти. Він зауважує, що в такому разі ціна туркменського газу для українців була б, можливо, на 50 доларів нижчою, аніж російський газ. Однак це  малоймовірно, зазначає експерт.

«Туркменістан не є до кінця готовим розірвати відносини з Росією. І таким чином Ашхабад буде маневрувати і демонструвати готовність продати цей газ Україні скорше для того, аби з’явився більш реальний покупець – російський «Газпром», який зможе забирати туркменський газ у повному обсязі», - вважає Нарбут.

На його думку, керівництво Туркменістану враховує наближення в Україні президентських виборів, тому візит чинного президента нині є не дуже вагомим для підготовки  серйозних газових контрактів, пише "Німецька Хвиля".

Окрім газу Віктор Ющенко планує поговорити з президентом Туркменістану і про відносини в торговельно-економічній сфері і військово-технічне співробітництво.