newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Голова МВФ: кризі не видно кінця

402
Голова МВФ: кризі не видно кінця

Голова МВФ Домінік Стросс-Кан вважає, що світова фінансова криза не завершена і рівень безробіття продовжуватиме рости. У свою чергу німецький експерт Томас Штраубхар передбачає "жахливу інфляцію" в 2011 році.

Видео дня

Світова фінансова і економічна криза, на думку глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кана, через рік після банкрутства американського банку Lehman Brothers зовсім не завершена.

"Багато, у тому числі і провідних політиків, вважають, що криза вже позаду. Проте подібні думки небезпечні", - мовиться в інтерв'ю Стросс-Кана німецькому тижневику Spiegel.

Федеральне об'єднання німецьких банків також попередило підприємців і фінансові інститути про те, що ситуація найближчими місяцями може ускладнитися. Експерти цієї організації також виразили тривогу з приводу можливого стрибка інфляції.

Стросс-Канн погодився з тим, що в другому кварталі 2009 року Германія і Франція цілком обгрунтовано надали позитивні дані про пожвавлення кон'юнктури в своїх країнах. Проте, рівень безробіття впродовж всього року продовжуватиме рости і до середини 2010 року досягне найвищого рівня. "Фінансова криза спричинила за собою не тільки економічну, але і соціальну кризу, найбільш високий рівень яких ще тільки попереду", - вважає голова МВФ.

У зв'язку з цим Стросс-Канн призвав вже зараз вийти з програм по пожвавленню кон'юнктури і порятунку банків, які були початі по всьому світу. Нагадаємо, що голови держав і урядів двадцяти промислово розвинених країн і країн з перехідною економікою мають намір незабаром обговорити це питання в американському місті Пітсбург.

У свою чергу директор Гамбургського інституту світової економіки (HWWI) Томас Штраубхар попередив про можливість виникнення в 2011 році "жахливої інфляції", яка складе від 5 до 10 відсотків. Не "можна заспокоювати себе тим, що в даний час зростання цін практично рівне нулю", - заявив експерт в інтерв'ю газеті "Neue Osnabrucker Zeitung" і додав, що знецінення грошей буде найсильнішим за весь період з початку 90-х років минулого століття. Держава постарається позбавитися боргів, і, за словами Штраубхара, інфляція може бути хорошим інструментом для досягнення цієї мети, повідомляє «Німецька Хвиля».