ГПУ: версія Лозінського не витримує критики

204
ГПУ: версія Лозінського не витримує критики

Рішення щодо подання до Верховної Ради про позбавлення імунітету народного депутата від БЮТ Віктора Лозінського прийме генеральний прокурор Олександр Медведько.

Видео дня

Про це в коментарі газеті «Сегодня» повідомив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Видання нагадує, що у понеділок у Києві були взяті під варту начальник Голованівського райвідділу міліції Михайло Ковальський і прокурор того ж району Євген Горбенко.

«Після спілкування в Кіровограді ми доставили їх до Києва, ретельно допитали і переконалися, що версія агресивної поведінки Олійника, яку правоохоронці разом із нардепом від БЮТ Лозінським висували раніше, не витримує критики, - сказав Кузьмін. - Дані, що є в нашому розпорядженні, свідчать про те, що Горбенко і Ковальський були причетні до загибелі Олійника. У цій справі допитано вже понад 750 чоловік...».

Як пише “Сьогодні”, Лозінський звернувся до ГПУ з проханням внести на розгляд Ради подання про позбавлення його депутатського імунітету, і БЮТ вже заявив, що це подання підтримає.

«Рішення про подання у ВР прийматиме особисто Медведько, який після відпустки виходить на службу у вівторок, 30 червня», - сказав Кузьмін.

Помічник народного депутата Василь Кешман прокоментував бажання Лозінського відмовитися від недоторканності як підтвердження невинності.

«Це особиста ініціатива нардепа, який не перешкоджав слідчим діям раніше і не чинить перешкод зараз», - сказав він. Проте Кузьмін з цим не згоден.

«Ми викликали Лозінського для надання свідчень 28 червня, але той не з`явився без пояснення причин. Позбувшись депутатського імунітету, він значно полегшить роботу слідства...», – зазначив заступник генпрокурора.

Нагадаємо, 29 червня Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про продовження терміну затримання колишнього прокурора Голованівського району Кіровоградської області Євгена Горбенка і начальника райвідділу міліції цього ж району Михайла Ковальського до 10 діб - до 6 липня.

16 червня внаслідок зіткнення з народним депутатом від БЮТ Віктором Лозінським, Євгеном Горбенком і Михайлом Ковальським на території мисливського господарства в Кіровоградській області загинув місцевий житель - 53-річний Валерій Олійник.

Слідчі Генеральної прокуратури затримали Горбенка і Ковальського у порядку ст. 115 Кримінально-процесуального кодексу України в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за ст. 121 (умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть) Кримінального кодексу України.