newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

ЄС погрожує зірвати зону вільної торгівлі з Україною

216
ЄС погрожує зірвати зону вільної торгівлі з Україною

Участь України в зерновому союзі з Росією та Казахстаном може завадити переговорам з Євросоюзом зі створення зони вільної торгівлі. Про це повідомила комісар ЄС з питань сільського господарства Маріанн Фішер-Боель.

Єврокомісар зізналася, що не до кінця розуміє суть зернового союзу, який Росія пропонує створити колишнім країнам СРСР. Тому на двосторонніх переговорах у Києві Маріанн Фішер-Боель просила українську сторону пояснити роль України у запропонованому «зерновому пулі».

«Нам не зрозуміло, чи це буде якась віртуальна структура, чи це буде організація, яка впливатиме на ціноутворення у сфері торгівлі зерном, чи це якась картель», - заявила Фішер-Боель.

Видео дня

Як повідомляє "Німецька Хвиля", натомість вона нагадала, що Україна є членом Світової організації торгівлі, а Росія та Казахстан не входять до СОТ, і коректно натякнула українським чиновникам: «Я би не хотіла, аби ці переговори зі створення зернового союзу створювали проблеми для мого хорошого друга, українського міністра АПК Юрія Мельника на переговорах з ЄС», - наголосила єврокомісар.

Сьогодні Маріанн Фішер-Боель відвідає українські сільгосппідприємства, зокрема птахофабрики. Нині на шести птахівнях проводять інспекцію європейські експерти. Вони перевіряють, чи відповідає виробництво українського м’яса європейським стандартам і чи може воно продаватися в ЄС. Попередні результати експертизи будуть наприкінці тижня. Перелік українських птахофабрик, які отримають дозвіл на експорт курятини в ЄС, європейські експерти оголосять на початку липня.