newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Знайдено відсутню ланку в еволюції мавпи і людини. ФОТО

246
Знайдено відсутню ланку в еволюції мавпи і людини. ФОТО

Вчені виявили скам'янілі останки ссавця, що жив 47 мільйонів років тому, який може бути віддаленим родичем сучасних приматів - мавп і людини і відсутньою ланкою в їх еволюції.

Про це повідомляється в статті дослідників, яку опубліковано в журналі PloS ONE.

Команда палеонтологів під керівництвом доктора Йорн Хурума з норвезького Музею природної історії в Осло описала скелет тварини, що надзвичайно добре зберігся і мав близько метра в довжину і найбільше нагадує сучасних лемурів.

Знахідка дозволяє навіть розглянути фрагменти волосяного покриву тварини, і навіть залишки їжі, якою живилися незадовго до смерті.

Видео дня

Незвичайна детальність скам'янілості дозволила палеонтологам розглянути характерні риси, що споріднюють тварину, яка отримала назву видова Darwinius masillae, із сучасними приматами. До них відноситься відсутність так званого гребня зубів - кількох подовжених передніх різців та іклів, які виступають вперед, а також особливого типу кігтів на задніх лапах, що використовували примітивні види приматів для чищення своєї вовни.

Ця обставина й дозволяє зробити висновок, що тварина відносилася не до лемурів, що входять у підвид мокроносих мавп, а є представником підряду еволюційно більш просунутих сухоносих мавп, до яких відносяться більшість видів людиноподібних мавп та сама людина.

Скам'янілість було знайдено у занедбаному нині кар'єрі неподалік від Дармштадта в Німеччині, що залишився від розробок бітумних сланців. На його місці 47 мільйонів років тому було озеро вулканічного походження, а на берегах ріс тропічний ліс, пише "Новинар".

Кар'єр уже відомий всьому світу палеонтологічними знахідками еоценової геологічної епохи, що тривала в період від 56 до 34 мільйонів років тому. Тут було знайдено скам'янілості летючих мишей, ящірок, риб, крокодилів і навіть карликових коней розміром із собаку.

"Іда", як прозвали вчені тварину, була річною самкою і загинула, швидше за все, отруївшись отруйними випаровуваннями, що піднімаються з дна озера.

Знахідка, яку виявлено близько двох десятиліть тому, тривалий час перебувала в приватній колекції і тільки тепер потрапила до рук вчених. Незважаючи на те, що перше наукове повідомлення про давню тварину опубліковано тільки сьогодні, вже практично готова до виходу книга і телевізійна передача про гучні відкриття, повідомляє BBC.

Зазначимо, раніше японські вчені заявили: мавпа могла еволюціонувати до людини через погану видимість у темряві.