90% українців називають себе віруючими

240
90% українців називають себе віруючими

Майже 90% українців є віруючими, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в рамках співпраці з програмою Міжнародного соціального дослідження (ISSP), презентовані на прес-конференції 26 березня в Києві.

Видео дня

Як повідомляють Подробности, згідно з дослідженням, 89,5% опитаних респондентів заявили про свою релігійність. 53% респондентів погодилися з твердженням "я вірю в Бога зараз і завжди вірив" і в той же час кожен 5-й (21%) заявив про те, що раніше не вірив у Бога, проте став віруючим зараз.

У той же час, згідно з даними дослідження, більш релігійними в Україні є жінки. До категорії тієї або іншої релігійної общини віднесли себе 95% опитаних жінок, тоді як серед чоловіків лише 83%. В той же час серед чоловіків 16% назвали себе невіруючими, тоді як серед жінок таких виявилося лише 5%.

Дані дослідження також свідчать про те, що серед жителів західного регіону країни до категорії релігійних відноситься 97% респондентів. В той же час найменша частина віруючих на сході країни (84%).

Крім того, згідно з опитуванням, 62% українців заявили про свої православні релігійні погляди, 6% - про греко-католицькі і 27% - про інші.

У той же час 71% респондентів повністю або швидше повністю погоджуються з твердженням, що різні релігійні групи повинні мати рівні права в Україні, 75% з тим, що необхідно поважати всі релігії.

При цьому 66% респондентів безумовно підтримають або швидше підтримають людину інших релігійних переконань в тому випадку, якщо він одружиться з ким-небудь з родичів опитаних.

Усього в ході дослідження було опитано 2036 респондентів по випадковій репрезентативній вибірці, яка відповідає стандартам ISSP і представляє доросле населення України старше 18 років. Дослідження проводилося з 11 по 20 жовтня 2008 року. Похибка вибірки не перевищує 3%.