Балога хоче повернути візи для громадян ЄС

171
Балога хоче повернути візи для громадян ЄС

На виконання президентського указу відповідні державні органи зараз розробляють пропозиції, одна з яких – можливість повернення до видачі віз громадянам країн ЄС, які одержуватимуть їх в пунктах пропуску через державний кордон, заявив голова Секретаріату Президента.

Видео дня

За словами Віктора Балоги, які наводить прес-служба Президента, при цьому треба чітко розуміти: йдеться не про ревізію курсу України на інтеграцію в Європу, а про захист своїх інтересів.

«Таким діями Київ розраховує спонукати уряди європейських держав до реальних, а не декларативних кроків нам назустріч», – наголосив Балога.

Він зазначив, що Україна так і не отримала позитивної відповіді Євросоюзу на своє прагнення домогтися реального ослаблення візового режиму, а угода про спрощення видачі віз, що діє вже більш як рік, залишається, за його словами, формальним документом.

Як пише "Радіо Свобода", з 1 травня 2005 року громадяни країн ЄС, а також іще низки провідних країн світу, звільнені від оформлення віз для в’їзду в Україну на період до 90 днів або під час транзитного проїзду.