Схеффер: НАТО потребує Росії, а Росія - НАТО

171
Схеффер: НАТО потребує Росії, а Росія - НАТО

Виступаючи на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Яаапом де Хооп Схефером, президент США Барак Обама заявив, що у той час, як США прагнуть покращити стосунки із Росією це не має робитися за рахунок погіршення їхніх зв’язків із трансатлантичним альянсом.

Видео дня

Він також наголосив на праві третіх країн вступати до НАТО за власним бажанням:

"Ця адміністрація, моя адміністрація прагне перезавантаження стосунків із Росією , але лише таким чином , як це сумісно із членством у НАТО і сумісно із потребою надіслати чіткий сигнал по всій Європі про те, що ми будемо і надалі дотримуватися засадничої думки - що країни, які прагнуть приєднання до НАТО, мають змогу вступити до НАТО."

Як повідомляє "BBCUkrainian" У свою чергу Яаап де Хооп Схеффер заявив, що НАТО і Росія потрібні один одному:

“Ми маємо багато питань з яких ми не погоджуємося, але НАТО потребує Росію, а Росія потребує НАТО. Відтак, нам слід працювати над проблемами щодо яких ми погоджуємося і не приховувати наші суперечності. Нам слід усвідомити, що ці відносини, на мою думку, можна і слід посилити”.

Відносини Росії і НАТО ускладнилися після подій в Південній Осетії в серпні 2008 року.

Крім того, Росія негативно ставиться до планів щодо прийняття до НАТО України і Грузії, а також до намірів США розмістити елементи системи ПРО в Польщі та Чехії.