З Луганчан вибивають гроші на пам'ятник жертвам УПА

180
З Луганчан вибивають гроші на пам'ятник жертвам УПА

Ідея відкриття в центрі Луганська пам'ятника жертвам ОУН-УПА, з якою більше року носилися лідери регіональних громадських організацій «Молода гвардія» і «Союз молоді регіонів України», близька до втілення.

Видео дня

- Це виконана в бронзі композиція скульпторів Миколи Можаєва і В'ячеслава Шаповалова, художників Віктора Горбуліна і Надії Родіонової. Їх проект став переможцем за підсумками відкритого конкурсу, - повідомив «КП» депутат Луганської облради від ПР, заступник міського голови Олександр Ткаченко. - Проект-переможець є багатоплановою композицією, в основі якої три фігури - чоловіка, жінки і дитини. Висота пам'ятника - п'ять метрів. Відкриття монумента повинне відбутися восени, під час торжеств на честь 65-ї річниці звільнення України від фашистів.

Так на сході України хочуть вшанувати пам'ять земляків: вчителів, лікарів і агрономів, загиблих в післявоєнні роки в Західній Україні. Але є і додаткове смислове навантаження.

,

- Цей пам'ятник - наша відповідь фашизації українського суспільства - уточнив лідер Луганської обласної організації «Союз молоді регіонів України» депутат Олег Акимов.

Втім, є одне «але» - спорудження монумента обійдеться в 1,5 мільйона гривень. Сума немала. І щоб її зібрати, ініціатори ідеї вирішили послідувати прикладу організаторів установки знаменитого московського пам'ятника Мініну і Пожарському - оголосити луганцям про збір пожертвувань. Бажаючі вже є.