Генпрокуратура виправдала обвинуваченого у смерті Чорновола

162
Генпрокуратура виправдала обвинуваченого у смерті Чорновола

Сьогодні десяті роковини з дня загибелі лідера Руху, народного депутата України В’ячеслава Чорновола.

Видео дня

Напередодні скорботної дати Генпрокуратура повністю реабілітувала його водія, помічника-консультанта нардепа Євгенія Павлова, звинуваченого, як і водій «Камаза» Володимир Куделя, в порушенні Правил дорожнього руху, що призвело до трагедії.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю газеті «Сегодня» повідомив керівник слідчої групи у справі Чорновола Павло Дембіцький.

«З урахуванням зібраних в процесі слідства доказів, а також за наслідками п'яти незалежних експертиз, зокрема проведеною за участю польських фахівців, водій «Тойоти Королла» Євгеній Павлов, що раніше був винною стороною ДТП, реабілітований, — говорить Дембіцький. — Визнано, що у нього ні за яких обставин не було можливості уникнути зіткнення з Камазом».

Таким чином, через 10 років після трагедії слідство дійшло висновку, який принципово змінює картину того, що відбулося. Адже в березні-червні 1999 року воно розділило провину за загибель Чорновола порівну між обома водіями. Володимир Куделя, який після аварії залишився живим, потрапив під амністію.

Павлов загинув разом з В’ячеславом Максимовичем і всі десять років ніс на собі відповідальність порушника ПДР — летів, мовляв, на великій швидкості, вчасно не зумів пригальмувати або зробити рятівний маневр. Говорили, що він міг заснути за кермом і навіть спожити спиртне. Тепер підозри зняті, Павлов виправданий начисто. На уточнення, якою все-таки була швидкість «Тойоти», пан Дембіцкий відповів: «Як встановлено вченими і фахівцями, допустимою, в межах 100 км. за годину».

Чи означає це, що ті, хто починав слідство і поспішно припиняв його, умисно фальсифікували обставини справи?

«Так однозначно стверджувати не можу, — обережно зазначає керівник групи. — Всі обставини ретельно вивчаються, перевіряються, але в інтересах слідства їх зараз не варто розголошувати».

Реабілітація Павлова, проте, може істотно позначитися на всьому ході слідства. Після цього ще більшу грунтовність отримує версія про навмисне вбивство Чорновола, яка і так вже розглядається слідством як пріоритетна. Правда, як проходить розслідування у цьому напрямку Дембіцкий не сказав, відзначивши лише, що «робота ведеться дуже активно».

На питання газети, чи фігурує в справі відеокасета із записом полковника міліції в масці що заявляв, про те, що загибель Чорновола була результатом спецоперації по його усуненню (касета, за словами нардепа Григорія Омельченко, була в 1999 році у екс-глави СБУ Євгенія Марчука), слідчий СБУ Роман Трофіменко сказав: «Поки вона не знайдена. Ми — в пошуку».

Нагадаємо, у суботу 21 березня в Києві пройшли заходи, присвячені пам'яті лідера Народного Руху В’ячеслава Чорновола, загиблого 10 років тому.

Вранці близько 150 осіб взяли участь в покладанні квітів до могили політика на Байковому цвинтарі. Серед них - Нинішній лідер НРУ Борис Тарасюк, соратники Чорновола, представники молодіжної партійної структури.

Потім пройшла панахида в Свято-Володимирськом кафедральному соборі. Службу правив глава УПЦ Київського патріархату Володимир.

Потім учасники заходу пройшли пішки до пам'ятника Чорноволу, де відбулося віче. Соратники Чорновола ділилися спогадами про нього.

Дещо пізніше в Будинку вчителя відбувся вечір пам'яті відомого політика.