Рада вимагає повернути українцям депозити

219
Рада вимагає повернути українцям депозити

Комітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності наполягає на скасуванні мораторію на дострокове розірвання депозитних договорів.

Видео дня

Про це говориться у повідомленні прес-служби голови комітету Миколи Азарова. «Ми неодноразово вимагали від Національного банку відмінити мораторій, але нас не чують», - цитує УНІАН текст документа.

«У той же час очевидно, що саме неможливість вільно розпоряджатися вкладами породила паніку, безперервний відтік депозитів. Хто ж продовжуватиме договір, якщо точно знає, що не зможе скористатися своїми коштами до закінчення наступного терміну?» - говориться у повідомленні.

За словами Азарова, з жовтня минулого року НБУ рефінансував банки на суму більше 125 мільярдів гривень. За цей же час депозити фізичних осіб зменшилися на 53,5 мільярда гривень. «Неважко зрозуміти, що різниця переважно пішла на конвертацію у валюту», - вважає Азаров.

Цю ситуацію депутат вважає ненормальною. «Наповнювати діряву систему безглуздо. Або ж така система наповнена корупційним змістом», - переконаний депутат.

Як повідомлялося, з жовтня 2008 року Нацбанк ввів мораторій на дострокове розірвання договорів по вкладах банківських депозитів. Усього за період кризи відтік коштів з банківської системи України оцінюється в 90 млрд гривень.