"Газпром" назвав ціну на газ для України на другий квартал

171
'Газпром' назвав ціну на газ для України на другий квартал

Закупівельна ціна на російський газ для України в другому кварталі поточного року складе 280 доларів за тисячу кубометрів.

Видео дня

Таку заяву на конференції в Брюсселі зробив заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв, повідомляє Lenta.ru.

У першому кварталі 2009 року Росія продавала газ українській стороні по 360 доларів за тисячу кубометрів. Згідно з діючим контрактом на постачання газу, підписаним "Газпромом" і "Нафтогазом" 19 січня, Україна протягом поточного року купуватиме російське паливо з 20-процентною знижкою від ринкової ціни на газ, визначеній за спеціальною формулою. Починаючи з 2010 року, паливо з Росії поставлятиметься без знижок.

За договором спільний об'єм газу, який "Нафтогаз" повинен в поточному році купити у російського партнера, складає 40 мільярдів кубометрів газу. Проте на початку лютого українська держкомпанія звернулася до "Газпрому" з проханням понизити об'єм постачань до 33 мільярдів кубометрів. 18 березня міністр палива і енергетики України Юрій Продан повідомив, що російський концерн погодився зменшити постачання, проте, за словами Продана, "на документальному рівні це поки що не оформлено".

Нагадаємо, розбіжності сторін з приводу закупівельної вартості російського палива на початку січня 2009 року привели до припинення постачань газу до України на три тижні, а також двотижневої зупинки транзиту газу через українську територію в Європу.