"Die Presse" про Україну: у світі мало таких цинічних еліт

222
'Die Presse' про Україну: у світі мало таких цинічних еліт

Консервативна віденська газета "Die Presse" коментує економічну кризу та політичну ситуацію в Україні.

Видео дня

Сигнал тривоги лунає дедалі голосніше через економічні показники, які драматично погіршуються. А політики стоять на землі, яку трусить, і сваряться, сваряться, нібито їх не стосуються економічні та соціальні негаразди. У світі мало політичних еліт, які справляють таке цинічне враження.

Політики «помаранчевого табору», яких з таким захватом сприймали на Заході, зрештою показали себе насамперед популістами, а не самовідданими реформаторами, які працюють на благо країни.

Отже, купа уламків, на яких танцюють, лаючись, президент Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і лідер опозиції Віктор Янукович, стає дедалі більшою. На завершення всі троє хочуть зробити хорошу фігуру, оскільки кожен з них хоче, щоб його обрали президентом наступного року. А поміж тим депутати у парламенті б’ються, блокують трибуну або запускають кульки.

Слово «цирк» є занадто невинним для цих сумних парламентських ігор. Український народ бачить це все і з огидою відвертається. Останні соціологічні опитування показують низьку підтримку влади. Звісно, за таких настроїв зростає небезпека, що виборці за найближчої можливості або нікого не оберуть, або на знак протесту голосуватимуть за лівих або правих радикалів. Перемога радикальних націоналістів у Тернополі це вже засвідчила.

Можливо, фрустрація невдовзі сягне такого рівня, що навіть з цього терплячого суспільства стане досить.

"Німецька Хвиля"