Євросоюз затвердить приналежність ГТС державі Україна

177
Євросоюз затвердить приналежність ГТС державі Україна

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що підсумковий документ сьогоднішньої Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи закріплює приналежність ГТС державі Україна.

Видео дня

Як передає УНІАН, виступаючи на конференції в Брюсселі, прем`єр, зокрема, сказала: “Спільна заява чітко фіксує, що газотранспортна система України є і залишатиметься, згідно з діючими в Україні законами, державною власністю”.

За словами Тимошенко, цей документ буде свідченням довіри з боку Євросоюзу до української ГТС, як надійної системи транзиту газу європейським споживачам.

“Це фактично припиняє будь-які розмови про ненадійність ГТС України. Заява дає сигнал усім потенційним інвесторам, які хочуть приєднатися до цього процесу (модернізації ГТС), що цей процес підтримується Європою, Україною і також, упевнена, підтримується Російською Федерацією”, - сказала Тимошенко. Вона зазначила, що документ свідчитиме про подальше прагнення сторін до приведення стандартів ГТС та енергетичного сектору України до європейських норм.

“І що найголовніше - декларація, яка буде підписана сьогодні, визнає ГТС України невід`ємною частиною загальноєвропейської енергетичної інфраструктури”, - заявила Тимошенко.

Сьогоднішня конференція, зазначила прем`єр-міністр України, імплементація підписаних документів створює передумови для поступової інтеграції України у внутрішній енергетичний ринок Євросоюзу і сприятиме набуттю членства Україною в європейській енергетичній співдружності.

Крім того, Тимошенко підкреслила, що модернізація ГТС дасть змогу залучити для робіт компанії-підрядники як з України, так і з інших країн.

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі проходить Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української ГТС, в якій беруть участь Президент України Віктор Ющенко і прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.