Україна може залишитися без молока

195
Україна може залишитися без молока

За словами керівника проектів Української Аграрної Конфедерації Олександра Ярославського, у молочній галузі України склалася загрозлива ситуація.

Видео дня

Поступово знижується внутрішній попит на перероблене молоко та молочні продукти у роздрібній торгівлі. Також знижуються можливості експорту молочних продуктів переробними підприємствами. Призупиняють діяльність молокопереробні заводи. В результаті, враховуючи сезонність виробництва молока та різке обмеження обсягів державної підтримки, середньомісячна закупівельна ціна молока за січень-лютий 2009 р. знизилась на 15% до 1905,2 грн/т (січень-лютий 2008-2234,2 грн/т).

Як пише ZAXID.NET, експерти УАК прогнозують зміну структури реалізації молока: активізується його реалізація на ринку (рівень ціни за цим каналом реалізації збільшився на 30%) з 2% до 10-12% за рахунок зменшення частки реалізації молока на переробні підприємства. Також місцева влада, для своєї популяризації, буде сприяти підвищенню обсягів реалізації сільськогосподарської продукції, у тому числі молока на ринках або в місцях концентрації населення, виділяючи для цього місця, причому на пільгових умовах. Тарою для молока будуть молоковози або поліетиленові пляшки, які були у використанні.

Водночас, продовжує Олександр Ярославський, ціни на м'ясо ВРХ, за вказаний період, збільшились на 10%, з 8,3 тис. грн/т до 9,2 тис. грн/т.

Отже, на теперішній час на ринку складаються умови для активного вирізання поголів’я корів. Проте, на відновлення молочного стада, навіть при покращенні ситуації на ринку, підуть 2-4 роки.

Якщо ситуація найближчим часом не зміниться на краще, то населення України буде лише думати, що споживає молоко - стверджують у департаменті УАК.