newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Моряки з “Фаїни” розповіли, як з них знущалися

942
Моряки з “Фаїни” розповіли, як з них знущалися

Судновласник не чинив жодного тиску на екіпаж українського суховантажу "Фаїна", захопленого піратами в кінці вересня 2008 року і визволеного лише на початку лютого, розповів один з моряків, що прибули у п'ятницю до Києва.

Видео дня

Український омбудсмен Ніна Карпачова заявляла, що морякам була дана "жорстка установка нікому нічого не розповідати".

"Жодного тиску на нас не чинили, жодних паперів мене підписувати не примушували", - сказав моряк.

Він не став відповідати на питання, як до них ставилися пірати, повідомляють РІА-Новини.

У той же час ще один з членів екіпажа розповів, що пірати періодично знущалися з моряків. "Бувало так, що нам не давали воду і їжу, відключали світло, не давали можливості спати, лише сидіти, і не дозволяли розмовляти один з одним. І це лише один з прикладів", - сказав він.

На питання, чи робили це пірати тоді, коли переговори про звільнення моряків заходили в безвихідь, член екіпажа відповів: "Ні, це робилося навіть тоді, коли в одного з піратів просто міг бути поганий настрій".

Суховантаж був захоплений піратами 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. На момент захвату на "Фаїні" знаходилися 17 громадян України, троє росіян з Петербургу і один громадянин Латвії. Капітан судна - громадянин Росії Володимир Колобков - помер від серцевого нападу.

П'ятого лютого пірати отримали викуп і покинули судно. За офіційною версією, морським розбійникам заплатили 3,2 мільйона доларів.

На борту "Фаїни" знаходилися продані Кенії озброєння - 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси.