newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Депутати вирішили, що знання мови для них зайве

213
Депутати вирішили, що знання мови для них зайве

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва і місцевого самоврядування запропонував автору законопроектів про внесення змін до законів «Про вибори депутатів АРК, місцевих рад, сільських, селищних і міських голів» і «Про вибори народних депутатів України» Юрію Гнаткевичу (БЮТ) відкликати вказані документи, оскільки вони суперечать Конституції України.

Видео дня

Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті парламенту.

Як наголошується у повідомленні, автор законопроектів запропонував додати в перелік умов, необхідних для обрання депутатів всіх рівнів, володіння претендентами українською мовою.

У повідомленні сказано, що при обговоренні проектів документів голова підкомітету з питань виборчого законодавства і об'єднань громадян Сергій Підгірний (БЮТ) відзначив, що законопроекти суперечать конституційним принципам виборчого права. Більше того, відзначив Підгірний, згідно Конституції умова обов'язкового володіння українською мовою передбачається тільки для осіб, що претендують на певні державні посади.

На думку членів Комітету, якщо певні умови вже виписані в Конституції, то не можна вводити в законі додаткові, не передбачені конституційними нормами вимоги, які приводять до обмеження існуючих прав і свобод громадян.

У результаті комітет рекомендував Юрію Гнаткевичу запропонувати відкликати свої законопроекти і розробити нові - по внесенню відповідних змін до законів «Про статус народного депутата України» і «Про статус депутатів місцевих рад».