newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Лише економіст-Ющенко може вивести країну з кризи

168
Лише економіст-Ющенко може вивести країну з кризи

Сьогодні всі органи влади в Україні порушують закон. Сьогодні в країні не здійснюється жодних дій для подолання економічної кризи. Про це під час прес-конференції на «Обозревателе» заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Видео дня

За його словами, АУБ неодноразово зверталася з ініціативами про захист системних інтересів банків і у Верховну Раду, і в Кабмін, і в Національний банк України. Але жодна з цих ініціатив не отримала підтримки в органах влади. Олександр Сугоняко зробив висновок, що всі вони порушують закон: Кабмін – своєю постановою, Президент – указами, Верховна Рада порушує Конституцію. «Треба міняти тих, хто створює таку ситуацію», - пропонує глава АУБ.

Пан Сугоняко переконаний: основна причина наших проблем полягає в тому, що «наша система влади не відповідає за наслідки своєї діяльності». «Юридично ця відповідальність розпорошена між всіма суб'єктами влади». А криза, у свою чергу, «потребує консолідації і персоналізації» цієї відповідальності.

«Є людина, яка відповідає за Україну перед історією. Прізвище цієї людини – Ющенко», - нагадав Олександр Сугоняко. Глава АУБ переконаний, що саме Віктор Ющенко повинен узятися за вихід з економічної кризи. «Для нього це не є темою, яку він не знає», - відмітив пан Сугоняко. «Я думаю, що зі всіх сьогоднішніх вищих керівників з економічною кризою краще за нього ніхто не разберется».

«Я б зробив акцент на концентрації економічних повноважень» Президента, що має економічну освіту, - уточнив Олександр Сугоняко. «Для того, щоб вивести країну з кризи, а не для того, щоб встановлювати тут диктаторський режим». Глава АУБ нагадав, що свого часу такими повноваженнями наділялися Леонід Кравчук і Леонід Кучма.

Якщо Президент відмовиться від перекладання відповідальності на чужі плечі, зважиться узяти її на себе, він знайде і людей «під вихід із кризи». Інакше «нехай негайно складає з себе повноваження і оголошує вибори». «Негайно». Бо кожен день зволікання буде «на біду».