newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Олександр Сугоняко

627
Олександр Сугоняко

10 лютого на «Обозревателе» відбулась прес-конференція президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко на тему: «Зняття банківських проблем та вихід з економічної кризи - в подоланні політичної кризи»

Видео дня

Під час прес-конференції Олександр Сугоняко зробив такі заяви:

Сьогодні я перед вами в іншій якості – як трохи політик. В цій якості я не виступав, мабуть, років п'ятнадцять. Чому це так? Мені важко виконувати обов’язки Президента Асоціації українських банків. Чому? Тому що ті ініціативи, з якими АУБ виступає для захисту системних інтересів банків, не знаходять підтримки в органах влади. Недавно ми зверталися до Верховної Ради, критикували її за те, що вона захищає боржника, а не кредитора.

Ми зверталися так само до Кабінету Міністрів, де говорили про те, що некоректно для керівників держави подавати негативну інформацію про ті чи інші банки чи про банківську систему. На жаль, ми не чули належного розуміння з боку Кабінету Міністрів.

Ми говоримо про те, що йде порушення законів, в тому числі Конституції. Наприклад, стаття 86 Закону про бюджет – по суті, цією статтею ліквідована політична незалежність Національного банку. У нас є претензії так само і до Національного банку, які також викладені у нашому зверненні до НБУ.

Цей комплекс фактів, які я навів, показують, наскільки важко реалізовуватися Президенту АУБ. І причина полягає в тому, що у нас політична криза. А на порядку денному стоїть криза економічна. Ми знаємо про радикальне падіння обсягів промислового виробництва, ВВП, ми знаємо про рівень інфляції, який по завершенню року був 22,3%. Ми бачимо проблеми з Бюджетом. І не бачимо заходів, які були б направлені на вихід з економічної кризи. Зрозуміло, що розв’язання проблем банківської системи є функцією від розв’язання проблем економіки. І саме через те я написав статтю. Я намагався чесно подивитися на політичну ситуацію, політичну кризу, і сформулювати суть цієї кризи.

Суть полягає в тому, що політично наша система влади не відповідає за наслідки свого володарювання. З кого спитати за той економічний стан, в якому сьогодні знаходиться країна? Хто несе за це відповідальність? Президент? Уряд? Верховна Рада? Хто персонально, політично буде відповідати за ці речі? Хто має піти у відставку?

Юридично ця відповідальність розпорошена між цими суб’єктами влади, а криза вимагає консолідації цієї відповідальності і її персоналізації. Без цього з економічної кризи не вийдемо. Тобто дуже важливо для країни, щоби був персонально відповідальний за вивід країни з кризи.

Криза носить системний характер, і вона вимагає системних дій. Для того, щоб це відбулося, потрібна належна оцінка того, що відбувається в державі. Безпристрасна. Правдива. Тут проблема: у ток-шоу, де зустрічаються наші політичні лідери, правди мало. Дуже багато неправди. Вони не можуть визначити причини, через що Україна знаходиться в економічній кризі. Вони не хочуть правдиво подивитися на її причини, не знайдуть, як вийти з цієї кризи.

Потрібна персоналізація відповідальності. В цій статті я запропонував своє бачення проблеми. Так, юридично і політично сьогодні система влади безвідповідальна. Але з точки зору історичної через 50 років, на кому буде відповідальність за успіх чи поразку України у боротьбі з кризою? Ім’я цієї людини – Президент країни. Саме за нього голосували люди безпосередньо.

Я розумію наявність законодавчих проблем, яким чином це здійснити. Але я знаю, що якщо ми будемо залишатися в межах діючого правового поля, то ми всі з вами заплатимо дуже дорогу ціну за цю кризу, тому що в умовах безвідповідальності політики будуть показувати один на одного пальцем, а платити за кризу будемо ми з вами. Буде платити банківська система, буде платити кожний громадянин із власної кишені. Ми вже платимо з вами за це.

Будемо платити ще більшу ціну. І через те я думаю, всяка людина, яка це розуміє, вправі вимагати консолідації цієї відповідальності, персоналізації цієї відповідальності, концентрації повноважень, необхідних для виходу країни з економічної кризи. Я б зробив акцент на концентрацію економічних повноважень – для того, щоб вивести країну з кризи, а не для того, щоб встановлювати диктаторський режим. Тим більше, що у нас досвід в історії є, коли в 1990-х роках такі повноваження надавалися і прем’єр-міністру Кучмі, і Президенту Кравчуку.

Читайте також:

Меньше доверяйте Обаме, и доллар будет стоить 2 гривни Только экономист-Ющенко может вывести страну из кризиса Дивіться відеоцитати Олександра Сугоняко: А. Сугоняко: Курс доллара растет от недоверия А. Сугоняко: «Банки не от «жира» поднимают процентные ставки» А. Сугоняко: «Наша власть - гангрена» А. Сугоняко: «Необходимо назначить ответственного за выход из кризиса»