Дем'янюк був убивцею-ентузіастом?

239
Дем'янюк був убивцею-ентузіастом?

Іван Дем’янюк, обвинувачений в сприянні вбивству 27,9 тисяч євреїв в концтаборах, був не простим гвинтиком нацистської машини, а брав найактивнішу участь в її роботі. Як повідомляє BBC, з такою заявою на судовому процесі, який почався у понеділок в Мюнхені виступив представник прокуратури.

Державний обвинувач Ханс-Йоахім Люц заявив на суді, що Дем’янюк добровільно займався вбивством в'язнів концтаборів, оскільки це відповідало його переконанням.

Нагадаємо, що 89-річний уродженець України Іван Дем’янюк обвинувачується в масових вбивствах не вперше. У 1986 р. Дем’янюк, що жив в США з 1952 р., був депортований до Ізраїлю, де з'явився перед судом за підозрою в тому, що саме він був "Іваном Грозним" – жорстоким охоронцем, що служив в таборах Собібор і Треблінка. Як свідчили в'язні таборів, що вижили, "Іван" при убиванні своїх жертв відрізнявся своєрідною винахідливістю, і іноді рубав їх на шматки за допомогою меча. У 1988 р. Дем’янюка було визнано винним і засуджено до страти, проте Верховний суд Ізраїлю в 1993 р. відмінив вирок, оскільки з'явилися факти, що дозволили сумніватися у його провині. В результаті Дем’янюк повернувся в США, а в 1998 р. йому було повернено громадянство цієї країни, пише Утро.

Видео дня

Важкі часи для Дем’янюка почалися в 2002 р., коли американська влада вирішила позбавити його громадянства на підставі того, що він приховав своє минуле. Впродовж декількох років адвокати Дем’янюка намагалися оспорити цей вердикт, проте в 2008 р. рішення колег з нижчих інстанцій підтримали члени Верховного суду США. У тому ж 2008 р. прокуратура Мюнхена заявила, що має в своєму розпорядженні достатньо матеріалів і свідчень свідків, щоб довести, що Дем’янюк має відношення до масових страт євреїв в польському таборі Собібор.