newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Дешевого газу уже ніколи не буде - МЕА

285
Дешевого газу уже ніколи не буде - МЕА

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, газ більше ніколи не дешевшатиме. Тим часом ЄС намагається поглибити енергетичну співпрацю з країнами Центральної Азії, повідомляє Німецька Хвиля.

До кінця року «з великою вірогідністю» слід очікувати подальше зростання ціни на блакитне паливо, зауважив керівник відділу МАЕ Ян Кроншоу, представляючи в Парижі річний звіт про ситуацію на газовому ринку. Все свідчить про те, що час дешевого газу вже минув, вважає експерт. Він вказав також на зростання попиту на цей енергоносій.

Кроншоу звернув увагу також на недостатні обсяги інвестицій у газовій сфері. Він висловив розчарування повільним просуванням реалізації проекту «Набукко», оскільки в майбутньому країни ЄС, за оцінками експерта, потребуватимуть ще більше газу. Новий газопровід має пройти через Туреччину та Балкани до Австрії і поєднати Центральну Азію із Західною Європою і стати альтернативою для закупівлі російського газу.

Видео дня

Поки МАЕ представляло свій річний звіт також у Парижі відбулася зустріч міністрів країн ЄС із колегами з Туркменістану, Казахстану, Таджикистану, Киргизстану та Узбекистану, на якій саме йшлося про співпрацю в тому числі в енергетичній галузі. Її відкрив Бернар Кушнер – міністр закордонних справ Франції, яка головує в ЄС. Європейці сподіваються на довгострокові контракти на поставки газу і нафти з Центральної Азії.

В альтернативних шляхах збуту енергоносіїв зацікавлені і центральноазійські країни, які досі можуть продавати свій газ лише до Росії – на невигідних умовах. Скільки нафти і газу зможуть отримати з цього регіону європейці – незрозуміло. Жодних контрактів поки немає, нові транспортні потужності існують лише на папері. Тим часом Китай, який нині переживає енергетичний голод через швидке зростання економіки, вже має перші контракти і будує газопровід з Туркменістану та Узбекистану.