newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Росія готова продовжувати дружити з Україною

219
Росія готова продовжувати дружити з Україною

Російська Федерація виступає за продовження Договору про дружбу й співпрацю з Україною. Про це на прес-конференції у вівторок заявив посол Росії в Україні Віктор Черномирдін.

За його словами, Кремль підтримує ідею продовження Великого договору й очікує відповіді від української сторони. «Таке рішення треба ухвалити до 1 жовтня. Ми свою точку зору висловили», - сказав посол.

Черномирдін також зазначив, що РФ готова співпрацювати з будь-яким українським керівництвом. «Ми завжди поважатимемо вибір українського народу», - заявив він, коментуючи чутки про те, що Москва співпрацюватиме з Юлією Тимошенко.

Видео дня

Договір про дружбу, співпрацю й партнерство, так званий Великий договір, Україна й Росія підписали 31 травня 1997 року. Він є основною угодою, яка визначає російсько-українські взаємини.

Термін дії Великого договору закінчується 1 жовтня 2008 року року. Водночас договір може бути автоматично продовжений на 10 років, якщо сторони (Росія й Україна. - Ред.) не вийдуть з нього до 1 жовтня.

Нагадаємо, що в червні Держдума прийняла звернення до президента Росії Дмитра Медведєва й прем'єр-міністра Володимира Путіна з вимогою разірвати великий договір у разі вступу України до НАТО.