УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Парламент Австрії саморозпустився

186
Парламент Австрії саморозпустився

Національна рада (парламент) Австрії проголосувала в середу за саморозпуск.

Видео дня

Так було надано «зелене світло» для проведення позачергових парламентських виборів, які заплановано на 28 вересня, передає РІА Новости.

Дата виборів ще має бути затверджена в четвер на засіданні Ради міністрів, а потім і президентом країни Хайнцем Фішером.

Рішення про проведення дострокових парламентських виборів було ухвалено напередодні на засіданні Національної ради депутатами від партій правлячої коаліції - Австрійської народної партії (АНП) і Соціал-демократичної партії Австрії (СПА), а також «Зеленої альтернативи». Ці партії становлять парламентську більшість.

у понеділок віце-канцлер і міністр фінансів від АНП Вільхельм Мольтерер закликав до дострокових парламентських виборів у Австрії, звинувативши партнера по урядовій коаліції - СПА - в небажанні впоратися з внутріпартійними розбіжностями. «Я не можу допустити, щоб криза в СПА стала кризою для Австрії», - заявив він на терміново скликаній прес-конференції.

За його словами, соціал-демократи відійшли від «спільного шляху» коаліційного уряду. Кабінет, зазначив лідер АНП, став недієздатним.

Останнім часом у стані соціал-демократів спостерігалися серйозні розбіжності в галузі внутрішньої політики й навіть зовнішньополітичного курсу, зокрема з питання про необхідність проведення референдуму щодо Лісабонського договору ЄС.

Вимогу партнера по коаліції підтримали соціал-демократи. А нинішній канцлер Альфред Гузенбауер заявив, що не має наміру очолювати партійний список на позачергових виборах.