УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Багамах помер один із кращих інвесторів XX століття

243
На Багамах помер один із кращих інвесторів XX століття

У лікарні на Багамських островах помер 95-річний Джон Темплтон (John Templeton), засновник Темплтоновської премії й один із кращих гравців на фондовому ринку за все XX століття. Про це мовиться на сайті John Templeton Foundation, що належав йому. За інформацією The Los Andgeles Times, Темплтон помер від запалення легенів.

Видео дня

Темплтон прославився тим, що заснував перший у США міжнародний диверсифікований взаємний фонд, тобто фонд, який інвестує в зарубіжні активи й акції. У 1954 році це вважалося новинкою, оскільки півстоліття назад небагато американців ризикували вкладати кошти в європейські компанії. Дуже скоро Темплтон розбагатів і став мільярдером.

Темплтон захоплювався вкладенням коштів у маленькі компанії. Наприклад, на початку 1940-х років він позичив 10 тисяч доларів і придбав акції 104 компаній, які не коштували більше за один долар. Коли він продав свої активи через п'ять років, з'ясувалося, що Темплтон залишився у виграші за 100 з них.

Темплтон активно вивчав ринки, що не мають попиту у більшості інвесторів. Зокрема, він «відкрив» для американців фондові біржі Японії наприкінці 1950-х – початку 1960-х років.

У 1972 році Джон Темплтон заснував власну премію, яка вручається живим людям, що живуть, за дослідження і відкриття у області духовності. Першу таку премію одержала Тереза Гонджа Бояджіу (Мати Тереза). У 1983 році премія була вручена Олександру Солженіцину.

У 2008 році Темплтоновську премію одержав польський фізик і колишній священик Міхал Хеллер. Особливістю Темплтоновської премії є те, що її лауреат одержує більше 1,6 мільйонів доларів. Це навіть більше, ніж грошова винагорода лауреатам Нобелівської премії, пише Lenta.ru.