newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

На Буковині взяли проби води із криниць

183
На Буковині взяли проби води із криниць

31 липня об’єднана оперативна медична група військово-медичного клінічного центру Західного регіону та 28 санітарно-епідеміологічного загону прибула до Новоселицького району Чернівецької області. Військові лікарі-епідеміологи розгорнули спеціальні лабораторії та готові до виконання завдань із дослідження проб води з криниць постраждалих від повені районів, пише Zaxid.net.

30 липня, добираючись зі Львова до Чернівецької області, військові медики у двох населених пунктах Снятинського району Івано-Франківської області здійснили забір проб води, які відразу після розгортання лабораторій у Новоселиці почали досліджувати. Через 12 годин уже будуть відомі їхні попередні результати. Хоча, під час первинного візуального огляду лікар відзначив, що відібрана вода не доброякісна, має вміст бруду і її органічно-лептичні дані негативні.

Видео дня

Як повідомили у Регіональному медіа-центрі МО України, заплановано, що розгорнуті лабораторії будуть працювати в Новоселицях протягом 10 днів. Військові медики вже повністю готові допомагати місцевим санітарним лікарям виявляти у воді збудників хвороб, але через те, що повінь у цьому районі ще не відступила, на повну потужність лабораторії працювати не можуть - забір води має здійснюватися коли криниці очищені від бруду.

За даними Чернівецької обласної СЕС, зараз епідеміологічний стан у регіоні, незважаючи на стихійне лихо, перебуває у межах середньостатистичної норми минулого року, тобто епідемії немає. Епідеміологічну обстановку в цьому регіоні вдається контролювати завдяки тому, що населення користується привозною або бутильованою водою.