newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Як 10 млрд доларів перетворюється на 1 долар

168
Як 10 млрд доларів перетворюється на 1 долар

Зімбабве проведе 10-мільярдну деномінацію.

Уряд Зімбабве прийняв рішення провести грошову реформу, необхідну для того, щоб повернути в обіг банкноти вартістю 1, 5 і 10 місцевих доларів, інформує Лента.ру.

Для цього владі доведеться провести рекордну деномінацію - в ході реформи з банкнот буде вилучено відразу 10 нулів. Це означає, що 10 мільярдів зімбабвійських доларів перетвориться на один.

Згідно з офіційними даними, інфляція в Зімбабве перевищує два мільйони відсотків за рік, що є світовим рекордом. Незалежні економісти вважають, що на ділі зростання цін в африканській країні ще вище.

Видео дня

Цікаво, що однією з причин, які вплинули на рішення про деномінацію, стала повільна робота комп'ютерів і банківських калькуляторів. Вони ледве дають раду з великою кількістю нулів.

Минулого тижня в Зімбабве вперше було запроваджено в обіг купюра вартістю 100 мільярдів доларів. Її не вистачає навіть на придбання буханця хліба.

Раніше повідомлялося, що через те, що влада не встигала додруковувати необхідні банкноти, в магазини й на ринки африканцям доводилося нести десятки кілограм купюр, яких ледве вистачало на предмети першої необхідності. Наприкінці липня також стало відомо, що в Зімбабве закінчився папір для друкування грошей.