newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Під Бродами відновили пам’ятник дивізії СС "Галичина"

276
Під Бродами відновили пам’ятник дивізії СС 'Галичина'

Організатори відзначення 64-річчя боїв під Бродами, які провадила українська дивізія СС «Галичина» проти Червоної армії, звернулися до найвищого керівництва держави та політичних партій з вимогою поширити статус «Учасник бойових дій» на всіх воїнів-українців, незалежно від того, у лавах якої іноземної армії вони воювали. Про це ЗІК повідомила прес-служба ЛОО Української народної партії.

Комплекс заходів у рамках проекту «Вшанування воїнів-українців, полеглих у боях під Бродами в липні 1944 року», розпочався 20 липня. У цей день на горі Жбир відновлено пам'ятний знак, який був зруйнований у 1991 році. Після цього під керівництвом голови Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомира Горбача пройшла реконструкція бою, який відбувся у липні 1944 року.

«Ми вважаємо неприпустимим подальше збереження історичних міфів, створених для обслуговування вже неіснуючої держави. Сьогодні з упевненістю можна констатувати, що серед десятків мільйонів загиблих у Другій світовій війні, навіть за найскромнішими підрахунками, було 8 мільйонів українців, з яких 2,5 мільйона – військових. На жаль, навіть на 17 році існування Української Незалежної Держави не всі воїни-українці, що віддали свої життя у цій війні, належно вшановані. Більшість українських громадян й досі сприймає ті буремні події у світлі міфів радянської історіографії, яка на догоду комуністичній пропаганді розділила українців на “героїв” і “злочинців”. Відсутність чіткої позиції збоку держави стала хорошим ґрунтом для спекуляцій. Заради власної, кон’юнктурної вигоди окремі партії використовують спотворені історичні факти у передвиборчій агітації, спонукаючи українське суспільство до ще більшого розбрату та суперечок», – йдеться в заяві представників ВО «Свобода», КУНу, НРУ та УНП, а також таких громадських організацій, як-то: Братство Першої української дивізії, Українська національна армія, Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», Центр національного відродження імені Степана Бандери, ЛОО Спілки офіцерів України, «Українська справа», Молодіжний націоналістичний конгрес та Студентське братство імені Степана Бандери.