Територію Львова планують збільшити вдвічі

1,0 т.
Територію Львова планують збільшити вдвічі

ДІ "Містопроект" продовжує роботу над корегування Генерального плану Львова. Науковці планують, що його буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради в першому кварталі 2009 року, повідомив начальник архітектурно-планувальної майстерні №2 ДІ "Містопроект" Віталій Дубина.

Корегувати Генплан розпочали у 2001 році.

"Перший етап - розробка концепції розвитку міста. Її було затверджено 2005 року. Завершити Генплан ми плануємо до вересня 2008 року , до кінця року він має пройти погодження у відповідних інстанціях. Далі йдуть обговорення, під час них пропозиції до корегування можуть вносити всі мешканці міста. Після цього триватиме експертиза. Якщо обговорення не затягнуться, то Генплан буде навесні наступного року. На корегування Генплану виділено 1 млн грн", - додав В.Дубина.

Видео дня

За словами архітектора інституту Петра Крупи, зараз територія Львова дорівняє 15 га. Містобудівною системою - "Великий Львів - 2025" передбачено розширення меж міста до 28 тис. га за рахунок 14 населених пунктів. Зокрема: Сокільники, Брюховичі, Зубра, Пасіки Зубрицькі, Лапаївка, Рудно, Підрясне, Рясна-Руська, Лисиничі, Підбірці, Зимна Вода, Скнилів, Малахів, Сороки-Львівські. "Зараз законодавство не дозволяє включати ці населенні пункти в межі міста, має відбутися референдум в кожному населеному пункті з цього питання. Має бути рішення Верховної Ради. Тому, ми працюємо над генпланами цих населених пунктів з урахуванням комплексного розвитку території разом зі Львовом. Тобто це розвиток транспортної інфраструктури, мереж, будівництво житла, розвиток соціальних об’єктів. Наприклад, Лисиницька сільрада фактично займається реалізацією Генплану Львова. Ми плануємо створити асоціацію місцевих рад цих населених пунктів і Львова", - зазначив Дубина.

Містопроект вже розробив генплани Сокільників, Скнилова, Підбірців, Зубри, Мурованого, Мелехова. В розробці - Сороки Львівські, Рясна-Руська, Підрясна.

"Також ми розробляємо план продовження Львова аж до майбутнього автобану Краківець-Львів у північній частині міста. Тоді Львів розшириться до 34-35 тис. га", - розповів Крупа.