УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Єгипті забороняють фільм про вбивство Садата

588
У Єгипті забороняють фільм про вбивство Садата

Консультативна рада (верхня палата парламенту) Єгипту закликала Іран офіційно заборонити показ фільму "Страта фараона", що розповідає про вбивство колишнього єгипетського президента Анвара Садата.

Видео дня

"Іранський фільм суперечить ісламським цінностям, загальновизнаним нормам дипломатії, принципу добросусідства", - мовиться в офіційній заяві палати, яка цитує РИА Новости. Крім того, поява подібної картини, на думку депутатів, суперечить прагненню самого Ірану налагодити відносини з своїми сусідами в регіоні, зокрема, з Єгиптом.

При цьому єгипетські парламентарі відкинули твердження Тегерана про те, що фільм не представляє офіційної точки зору Ірану.

"У Тегерані офіційна і неофіційна позиції завжди взаємозв'язані", - мовиться в документі.

Крім того, на думку єгипетської сторони, Іран не може похвалитися досягненнями в області свободи слова, тому поява подібного фільму навряд чи стала б можлива без згоди властей.

Знятий недавно в Ірані документальний фільм "Страта фараона" розповідає про вбивство колишнього єгипетського президента Анвара Садата. За даними єгипетських ЗМІ, іранські кінематографісти представляють Садата - першого арабського лідера, що уклав мир з Ізраїлем, як "президента-зрадника", а його вбивство в 1981 році під час військового параду в Каїрі називають "виконання революційного вироку". Картина протягом години демонструє свідоцтва експертів в області політики і безпеки, а також архівні кадри вбивства президента.

Іранський фільм викликав різку критику в Єгипті, ускладнивши і без того непрості відносини між Каїром і Тегераном. Сім'я Садата вже погрозила авторам скандальної картини судовим переслідуванням.

Анвар Садат увійшов до історії як перший арабський лідер, що підписав мирну угоду з Ізраїлем, а також війною 1973 року за звільнення Сінаю від ізраїльської окупації. На батьківщині екс-президента називають "героєм війни і миру".

Садат був убитий змовниками з підпільних ісламських угрупувань 6 жовтня 1981 року під час військового параду в Каїрі.

Іран розірвав дипломатичні відносини з Єгиптом після того, як Садат підписав мирний договір з Ізраїлем. Дотепер в Каїрі і Тегерані діють лише секції інтересів двох країн.