Ревізори знайшли в Україні порушень на півмільярда

150
Ревізори знайшли в Україні порушень на півмільярда

КРУ встановило за перший квартал 2008 року порушень більш ніж на півмільярда гривень.

Видео дня

Про це у вівторок, 15 квітня, на прес-конференції в Києві заявив голова КРУ Микола Сивульський.

Найбільші порушення було виявлено в Міноборони (під час використання ними земель за договорами інвестиційної забудови), в Мінпраці й соцполітики (під час закупівлі нового устаткування для реабілітації інвалідів) і Міністерстві вугільної промисловості (під час надання держпідтримки шахтам).

Голова КРУ зазначає, що простежується спроба штучно довести державних монополістів до банкрутства за наявності значних резервів як в отриманні доходів, так і оптимізації витрат.

Він навів як приклад спробу приватизації рентабельного підприємства "Енергоатом". Він пояснив просту схему, за якої Донецька обласна газорозподільна організація пред'явила позов до суду з вимогою оголосити банкрутом "Енергоатом".

На щастя, каже Сивульський, вдалося не допустити приватизації підприємства.

Така спроба спостерігалася і з НАК "Нафтогаз".

"Складається таке враження, що люди приходять працювати на надзвичайно високі посади з однією метою - не просто щось відщипнути державне, а хапнути й забрати в держави", – сказав він.

Голова КРУ зазначає, що, порівнюючи свою роботу в 2007 році з 2005 роком, спостерігається зниження рівня фінансової дисципліни в економіці.

За його даними, минулого року КРУ передало в правоохоронні органи більше 7 000 матеріалів щодо фінансових порушень, за якими було порушено 899 кримінальних справ. За перші 3 місяці цього року направлено 1 600 матеріалів, порушено 208 кримінальних справ.

Найбільші порушення виявлено в місті Києві, в Харківській, Хмельницькій, Одеській, Донецькій і Запорізькій областях.

Читайте на тему:

Президент закликав ударити по корупції планом

Енергетичний апокаліпсис для України. Частина II. Енергоатом

СБУ порушила справу проти «Енергоатома»