Львів'янам покажуть ікону "Страсті Господні"

180
Львів'янам покажуть ікону 'Страсті Господні'

18 квітня 2008 року о 16.00 у Львові у Національному музеї ім. А. Шептицького відбудеться урочиста презентація ікони «Страсті Господні». Це твір першої половини ХVІ ст з церкви Успіння Богородиці з с. Мігова Старосамбірського району, – повідомила завідувач відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею ім. А. Шептицького, у Львові Марія Гелитович.

Видео дня

Це традиційна для музею подія репрезентувати особливо цінні з історико-мистецького огляду, але досі маловідомі пам’ятки іконопису на тему страстей Господніх у Великодній час.

За повідомленням Марії Гелитович, ікона надійшла до музею 1966 р. з науково-пошукової експедиції за участі В. Свєнціцької, П. Лінинського, М.Батога та М. Бартиша. Першу атрибуцію та детальний інвентарний опис пам’ятки здійснила В. Свєнціцька. Нещодавно завершилась реставрація цієї пам’ятки, що здійснювалась з кінця 2006 до початку 2008 року у майстерні темперного малярства науково-дослідного реставраційного відділу музею художником-реставратором Валентиною Плахтиною під керівництвом Володимира Мокрія.

«За іконографічними та стилістично-малярськими особливостями цю ікону можна віднести до першої половини ХVІ ст. До середини ХVІ ст. збереглись лічені приклади пам’яток цього типу (відомі з ХV ст.), а отже, маємо право віднести її до найдавніших українських ікон «Страстей Господніх», – зазначила пані Гелитович.