Індія озброюється власними зенітно-ракетними комплексами

192
Індія озброюється власними зенітно-ракетними комплексами

Міністерство оборони Індії найближчим часом укладе контракт з державною компанією Bharat Electronics на постачання силам протиповітряної оборони (ППО) країни нових зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) середньої дальності Akash.

Видео дня

На думку експертів, замовлення на таку високотехнологічну систему озброєння національної розробки стане першим в історії індійської оборонної промисловості.

Спочатку ЗРК Akash надійдуть на озброєння двох дивізіонів ППО військово-повітряних сил Індії. Це планується здійснити протягом трьох років. Потім розпочнеться переозброєння зенітно-ракетних частин сухопутних військ.

Наразі основу індійської протиповітряної оборони становлять системи російського виробництва.

Зенітно-ракетний комплекс Akash створений Лабораторією оборонних досліджень і розробок Індії (DRDL) і призначений для забезпечення протиповітряної оборони об'єктів і угрупувань військ. До складу комплексу належать мобільні пускові установки з трьома зенітними керованими ракетами (ЗКР), багатофункціональна радіолокаційна станція (РЛС) радіолокації Rajendra, а також пункт управління і допоміжне обладнання. Всі елементи розташовані на модифікованих шасі БМП-2.

ЗРК Akash одночасно може супроводжувати 64 цілі й обстрілювати 4 з них. РЛС з фазованою антенною решіткою забезпечує виявлення повітряних цілей на відстані до 60 кілометрів.

ЗКР дають змогу уражати цілі на висоті до 18 кілометрів і на відстані від 3 до 25 кілометрів. Довжина ракети становить 5,8 метра, діаметр – 35 сантиметрів. Її стартова маса – 720 кілограмів, маса бойового заряду – 60 кілограмів. ЗКР здатна розвивати швидкість 600 метрів на секунду, повідомляє Lenta.ru.