У столиці Узбекистану знесли пам'ятник дружбі народів

189
У столиці Узбекистану знесли пам'ятник дружбі народів

У ніч на 12 квітня в Ташкенті був демонтований пам'ятник дружбі народів. Формальним приводом для знесення стало рішення влади перейменувати Палац дружби народів, біля якого стояв монумент, на Палац незалежності.

Видео дня

Скульптурна композиція, встановлена в 1982 році, зображала сім'ю Шамухмудових, яка в роки Великої Вітчизняної війни усиновила 15 осиротілих дітей.

Серед сиріт, яких узяли на виховання Шаахмед Шамухмудов і його дружина, були діти різних національностей: росіяни, білоруси, молдавани, українець, латиш, казах, татарин та інші. Ця історія стала основою для роману узбецького письменника Рахмата Файзі «Її величність Людина» та художнього фільму «Ти не сирота».

Всього у роки Великої Вітчизняної війни узбецькі сім'ї прийняли більше чотирьох з половиною тисяч дітей-сиріт. Під час демонтажу був зруйнований постамент, на якому стояв пам'ятник. Власне скульптури, як заявила людина, що керувала роботами зі знесення (її ім'я та посада невідомі), знищені не будуть. Їх обіцяють перенести в один зі «спальних» районів Ташкента, повідомляє Lenta.ru.