Через 5 років викрито «житлових» шахраїв

231
Через 5 років викрито «житлових» шахраїв

Запорізьке УБОЗ викрило угруповання шахраїв, які з 2003 по 2008 шахрайським шляхом присвоєвали особисте житло громадян, повідомляє «proUA».

Видео дня

Згідно з повідомленням, зловмисники від імені потерпілих підробляли договори угоди на право житла, отримане нібито під час його покупки. Надалі такі договори на право покупки житла за цивільними позовами надавалися місцевим судам для визнання таких угод дійсними. Після винесення ухвали суду щодо дійсності таких угод учасники ОЗУ зверталися до БТІ й отримували відповідні документи, які підтверджували право власності на житло. Після цього нерухомість продавали.

Затримано чотирьох учасників угруповання. Один з них у минулому працював помічником нотаріуса. Саме він займався підготовкою всіх необхідних документів і позовів до суду. Інший учасник угруповання займався «обробкою несвідомих громадян», які чинили опір укладанню договорів домашньої угоди.

Під час проведення обшуків за місцем проживання у злочинців вилучено: 2 паспорти громадян України інших осіб; технічні паспорти на 8 квартир; 1 інвентарну справу на житло; 3 рішення місцевих судів про визнання домашніх угод покупки житла дійсними й рішення райадміністрацій Запоріжжя щодо права власності на квартири; 10 мобільних телефонів; гроші на суму 600 доларів США.

За попередніми підрахунками, громадянам завдано шкоди на суму близько 1 млн грн.

За матеріалами УБОЗ щодо злочинної групи порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.