Дорогу для Євро-2012 Україні збудують поляки

153
Дорогу для Євро-2012 Україні збудують поляки

Польський консорціум NDI викупив право на виконання проекту з будівництва концесійної дороги Краковець-Львів, що входить до міжнародного транспортного коридору Берлін-Вроцлав-Львів-Київ.

Видео дня

Як повідомляє в п'ятницю РБК-Украина, проект здійснюватимуть у рамках підготовки до Євро-2012.

Консорціум викупив право на проект у попередніх концесіонерів, які уклали угоду з українським урядом ще десять років тому й не виконали своїх зобов'язань. Як повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Степан Лукашик, консорціум вже профінансував проектну документацію і через кілька місяців обіцяє розпочати будівництво автобану.

NDI також зобов'язався стовідсотково профінансувати проект, вартість якого досягає близько 1 млрд євро. Державні кошти залучатися не будуть. Водночас, консорціум вимагає певних урядових гарантій на забезпечення автомобільного потоку з пункту пропуску "Краковець", зазначив Лукашик. Магістраль Краковець-Львів-Броди мають завершити до кінця 2011 року. Траса перебуватиме в концесії 50 років, після чого її передадуть у державну власність.

Нагадаємо, прем’єр-міністр 4 квітня заявила про перенесення основного навантаження з підготовки до чемпіонату на приватних інвесторів, аргументуючи таку позицію відсутністю достатніх для цих цілей коштів у бюджеті.

Раніше повідомлялося, що Національний університет "Львівська політехніка" розроблятиме стратегію перебудови території, що прилягатиме до транспортного коридору "Берлін-Київ", за фінансової підтримки Європейського союзу. На розробку проекту в рамках програми TACIS Євросоюз вже виділив 160 тис. євро.

Керівник управління архітектури Львова Юрій Криворучко зазначив, що траса сполучатиме Берлін, Дрезден, Вроцлав, Краків, Львів і Київ, але пролягатиме за 30-40 км від Львова. У цьому транспортному єврокоридорі місто відіграє важливу вузлову роль. Отже, завданням проектантів буде виявити весь потенціал регіону, щоб привабити мандрівників. "Проходження такої траси надасть змогу активізувати господарську діяльність периферійних територій, що характеризуються регресивним розвитком.

"Будь-яка комунікація, будь-яка інвестиційна привабливість дає змогу створювати робочі місця, утримувати людей, знижуючи вимушену міграцію, - зазначив Криворучко. В українському проекті мають бути враховані розвиток інфраструктури, перебудова території, готелів, мотелів і паркінгів". Науковці "Політехніки" розроблятимуть документацію 1,5 роки.

Разом з тим голова Національного агентства з питань підготовки до Євро-2012 Євген Червоненко заявив 9 квітня, що підготовка до фінальної частини Євро-2012 в Україні вимагає залучення, в першу чергу, державних інвестицій.

Нагадаємо, що в рамках проведення фіналу Євро-2012 в Україні "Укравтодор" розробив Концепцію транспортного обслуговування чемпіонату Європи. Мета створення концепції полягає в поліпшенні стану системи міжнародних і національних доріг. Планується будівництво нових напрямків доріг і реконструкція наявних магістралей. Збудують дороги Лівів - Краковець (84,4 км), Львів - Броди (78 км), Броди - Рівне (102 км.), Щербаківка - Харків (48, 7 км), Дніпропетровськ - Решетилівка (170 км), обхід м. Луганська (24 км.), обхід м. Донецька (22 км.), Монашеські - Одеса (71 км.) і велику кільцеву дорогу навколо Києва (206 км).