Іран створює ракети дальньої дії

201
Іран створює ракети дальньої дії

На території Ірану виявлені майданчики для розробки і збирання балістичних ракет дальньої дії. Експерти побачили складальну станцію на фотографіях, зроблених із супутника, повідомляє Lenta.ru.

Видео дня

Співробітник Массачусетського технологічного інституту Джеффрі Форден (Geoffrey Forden) повідомив, що на фотографіях чітко видно нещодавно зведена будівля, за розміром і конструкцією вона нагадує складальні станції ракет дальньої дії, виявлені в Північній Кореї.

Будівля розташована в тому ж районі, звідки 4 лютого була запущена дослідницька ракета Kavoshgar 1. Припускають, що перша запущена Іраном в 2007 році ракета могла належати до того ж типу. Тоді Тегеран повідомив, що ракета доставила в космос дослідницькі матеріали, проте не вказав, які. На думку експертів, що вивчили знімки, вже через п'ять років у Ірану можуть з'явитися ракети з радіусом дії до 6 000 кілометрів. На зустрічі представників МАГАТЕ з іранськими військовими 25 лютого спостерігачі від ООН висловили побоювання, що Іран вивчає можливості вмонтовувати ядерні боєголовки в ракети дальньої дії. Тегеран заперечує ці звинувачення.