newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Знайдено невідомі романи й оповідання Артура Міллера

132
Знайдено невідомі романи й оповідання Артура Міллера

Британський письменник і літературознавець Крістофер Бігсбі (Christopher Bigsby) виявив два невідомі романи і п'ять оповідань покійного американського драматурга й прозаїка Артура Міллера.

Видео дня

Ці ранні тексти, написані наприкінці 1930-х – на початку 1940-х, ніколи не видавалися. Питання з їх публікацією відкрите, оскільки всі права на спадщину Міллера належать його родичам. Однак, як пише лондонська газета The Times, Бігсбі включить міркування про ці твори в свою фундаментальну біографію автора "Смерті комівояжера".

Книга "Arthur Miller: The Definitive Biography" вийде в листопаді 2008 року.

Тексти містилися в кількох архівних коробках, наданих драматургом незадовго до своєї смерті Крістоферу Бігсбі, своєму постійному кореспонденту.

Серед раніше невідомих оповідань Міллера знайшовся текст під назвою "Schleifer, Albert, 49" ("Шлейфер, Альберт. 49 років): із нього, судячи з усього, й виросла найзнаменитіша п'єса драматурга - "Смерть комівояжера", що принесла йому Пулітцерівську премію. Герой раннього оповідання покінчає із собою, кинувшись під потяг метро, а Ломан, персонаж п'єси, влаштовує собі автокатастрофу. Професор Бігсбі зазначив, що молодий Міллер експериментував з технікою потоку свідомості.

Бігсбі знайшов також незакінчений роман Міллера про расові тертя. Відомо, що драматург був переконаним лібералом, що він боровся з антисемітизмом, але що його ще на початку 1940-х серйозно займали відносини між чорними й білими в США, виявилося новиною для біографа Міллера, повідомляє lenta.ru.