newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Хоббіти насправді були людьми, хворими на кретинізм

255
Хоббіти насправді були людьми, хворими на кретинізм

Група фахівців Королівського технологічного університету в Мельбурні (RMIT University), Австралія, під керівництвом доктора Петера Обендорфа (Peter Obendorf) стверджує, що «хоббіти» з індонезійського острова Флорес (Flores) були не представниками особливого виду, а сучасними людьми із затримкою розвитку, повідомляє BBC News.

Видео дня

Останки низькорослих людей 18-тисячолітньої давності з мозком як у шимпанзе було виявлено у вапняковій печері Ліанг-Буа (Liang Bua) в 2004 році. Відтоді вчені сперечалися, належать вони до окремого виду Homo floresiensis (людина з Флореса) чи до пігмеїв з вадою розвитку мозку – мікроцефалією.

На думку Петера Обендорфа, «хоббітів» цілком можна віднести до Homo sapiens, які, швидше за все, страждали на вроджений гіпотиреоз (кретинізм). До такого висновку вчені прийшли, порівнявши знімки останків стародавньої людини з Флореса з музейними зразками скелетів людей з цим захворюванням.

Одна з причин виникнення гіпотиреозу – сильна нестача йоду в організмі матері під час вагітності. Це призводить до нерозвиненості щитовидної залози, а за відсутності лікування дуже затримує ріст, розумовий і психічний розвиток.

Австралійський вчений також посилається на міфи корінних мешканців острова про людей ебу гого, які жили в печерах, були низькорослими, коренастими, волохатими, з круглим животом і дурними. Вони крали їжу, не вміли її готувати й дуже погано розмовляли. Усі ці ознаки відповідають кретинізму, підкреслює Обендорф.