newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ООН звинуватила знаменитостей у популяризації кокаїну

192
ООН звинуватила знаменитостей у популяризації кокаїну

Автори щорічної доповіді агентства ООН з контролю за наркотиками звинуватили "зіркову культуру" в популяризації вживання кокаїну, а поліцейських у тому, що вони вважають за краще закривати очі на вживання цього наркотику багатими й знаменитими, повідомляє NEWSru.

Видео дня

Тим часом, у документі повідомляється, що ціни на кокаїн впали до рекордно низьких позначок, а завдяки знаменитостям-наркоманам вживання цього наркотика стало соціально прийнятним. У неофіційних бесідах співробітники поліції розповідають, що вживання кокаїну стає серед представників британського середнього класу таким же звичаєм, яким було куріння марихуани в минулому поколінні, і скаржаться, що в боротьбі з наркотиком вони програють.

"Наркомани й розповсюджувачі наркотиків серед знаменитостей роблять глибокий вплив на звички, цінності й ставлення до наркотичної залежності, особливо серед молоді, – йдеться в доповіді. – Влада має потурбуватися про те, щоб знаменитостей, які порушують закони про обіг наркотиків, притягували до відповідальності".

Хвиля критики стала результатом широкого розголосу, якого набула проблеми з наркотиками, що виникли у виконавців Піта Догерті й Емі Вайнхаус. Голова Особливого комітету Палати общин у внутрішніх справах Кейт Вац заявив, що має намір ініціювати розслідування. "Дуже необхідно в світлі цієї інформації поглянути на законодавство, що визначає обіг і доступність наркотиків, – сказав він. – Нам слід дотримуватися жорсткої позиції з питання про вживання наркотиків, особливо коли йдеться про людей, які можуть сприйматися як зразок для наслідування".

Із доповіді ООН виходить, що в країнах Європи найгірше справа зі зловживанням кокаїном стоїть у Великобританії, Іспанії та Італії. Автори документа попереджають, що Західна Африка стає перевалочним пунктом для наркоторговців. Із Колумбії наркотики через Бразилію та Венесуелу на борту кораблів, приватних яхт і літаків переправляються в такі країни, як Бенін, Кабо-Верде, Гвінея-Бісау, Мавританія і Сенегал. Там їх ділять на дрібніші дози й таємно провозять до Європи на літаках. При цьому в основному використовуються аеропорти Дакара, Конакрі, Фрітауна, Банджула, Аккри й Лагоса.

Член Міжнародного комітету ООН з контролю за наркотиками Хамід Годзе повідомив, що значна частина західноафриканського кокаїну проникає до Європи через Іспанію та Португалію, а безпосередньо з Карибського регіону надходять дрібніші партії. "Організовані злочинні угруповання мають у своєму розпорядженні значні ресурси, вони дуже могутні, – зазначає він. – Самі вони ніколи не мають справи з наркотиками й тому залишаються безкарними".

Згідно з урядовою статистикою, середня вулична ціна за грам кокаїну опустилася зі 140 доларів 10 років тому до 90 доларів минулого року. Гаррі Шапіро з благодійної організації Drugscope зазначає: "Клієнту пропонується два види на вибір. Він може купити кокаїн нижчої якості по 30 фунтів за грам або більш якісний – по 50-60 фунтів".

Автори доповіді також б'ють на сполох з приводу виробництва опію в Афганістані. Професор Годзе висловив думку, що міжнародні сили втрачають контроль над ситуацією в цьому регіоні. Минулого року обсяг виробництва опію зріс до 8200 тонн.