УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вступ України до НАТО треба узгодити з Москвою - Генсек НАТО

198
Вступ України до НАТО треба узгодити з Москвою - Генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп СХЕФФЕР заявив, що НАТО ще не прийняв остаточного рішення з приводу колишніх радянських республік, України та Грузії, до військового альянсу, повідомляє Reuters.

Видео дня

Відповідаючи на питання журналістів, коли НАТО планує запропонувати Україні та Грузії приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі, Схеффер заявив: «Ми саме обговорюємо це питання».

«Досить часто з`являються зауваження Москви з цього приводу. Ми серйозно ставимося до наших російських партнерів. Ми повинні залучити їх до обговорення» - сказав Схеффер в інтерв`ю польській газеті Gazeta Wyborcza.

Схеффер також сподівається, що на квітневому саміті члени НАТО досягнуть загального рішення щодо планів США розмістити елементи системи протиракетної оборони в Центральній Європі.

На його думку, можливе розміщення 10 протиракетних установок у Польщі та радарного устаткування в Чехії може вплинути на безпеку Західної Європи.

«Я сподіваюся, це буде зазначено (в документах), що ми також перебуваємо під загрозою балістичних атак, і що американські установки є серйозним елементом, на які ця загроза може бути спрямована, і в цьому сенсі НАТО грає важливу роль», - сказав Схеффер.