УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сайт Мін’юсту США пропагує «Аль-Каїду»

183
Сайт Мін’юсту США пропагує «Аль-Каїду»

Мешканець Великобританії Халід Халік, засуджений за володіння навчальним посібником для бойовиків "Аль-Каїди", викачав його із сайту Міністерства юстиції США.

Видео дня

За інформацією видання The Daily Mail, підручник було опубліковано на сайті в 2001 році відповідно до закону про свободу інформації, повідомляє Лента.Ру.

Із посібника було вилучено матеріали, що стосуються виготовлення вибухових речовин, однак з розділами про шпигунство, замахи на вбивство, тортури й техніку допиту міг ознайомитися кожен охочий.

Сам Халік зізнався у володінні CD-диском з посібником, однак стверджував, що диск йому принесли друзі, а сам він ніколи не знайомився з його змістом. Однак суд вирішив, що факт володіння диском свідчить про "значний інтерес до терористичної діяльності" і засудив Халіка до 16 місяців в'язниці.

Халік був другом терористів-смертників Шехзада Танвіра (Shehzad Tanweer) і Мохаммеда Сидік Хана (Mohammed Sidique Khan), які вчинили 7 липня 2005 вибухи в лондонському метро, в результаті яких загинуло 52 людей.

У липні 2005 року під час обшуку в квартирі Халіка поліцейські виявили диск із посібником для бойовиків, однак підозрюваного було затримано лише в травні 2007 року.