УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко вимагає змінити показник інфляції у бюджеті

219
Ющенко вимагає змінити показник інфляції у бюджеті

Президент України Віктор Ющенко наполягає на перегляді показника річної інфляції у державному бюджеті на 2008 рік.

Видео дня

Як повідомляє прес-служба Президента, про це він заявив в інтерв’ю журналістам.

Президент наполягає, "щоб уряд разом із НБУ ще раз переглянули ту ситуацію, яка склалася на внутрішньому ринку, ще раз більш серйозно підійшли до формування антикризових кроків".

Глава держави, переконаний, що показник річної інфляції, закладений в бюджеті, очевидно, потребує перегляду - зокрема, зважаючи на те, що вже за два місяці поточного року ця цифра склала близько 5,7%. Ющенко зазначив, що уже в найближчі дні очікує експертної оцінки інфляційних процесів, а також антиінфляційних пропозицій. Він також додав, що це питання стосується ряду соціальних видатків бюджету, тому необхідно відкорегувати розмір прожиткового мінімуму та мінімальну пенсію.

Серед причин інфляції Президент називає значне зростання у 2007 році цін виробників, суттєве подорожчання продовольчого ринку та адміністративне втручання уряду в діяльність зернового ринку; зростання цін на енергоресурси, зокрема нафтопродукти як у світі, так і в Україні; неврегульовану ситуація на газовому ринку.

«Вступаючи в 2008 рік, ми мали досить складну обтяжливу ситуацію щодо інфляційних процесів», - зазначив Ющенко, нагадавши, що вже за два місяці поточного року зростання цін на продовольчі товари становило 8,3%.