УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна і ЄС продовжать відносини

222
Україна і ЄС продовжать відносини

Сьогодні в Брюсселі в ході 12-го засідання Ради з питань співпраці між Україною і Європейським Союзом було прийнято спільний звіт про виконання трирічної програми дій Україна-ЄС і досягнуто домовленості про її пролонгацію на один рік.

Видео дня

Як передає УНІАН, про це сьогодні заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на спільній прес-конференції в Брюсселі з представниками Європейського Союзу.

“У нас закінчився трирічний план дій Україна - Європейський Союз, і вперше сьогодні прийнято спільний звіт про виконання цієї програми, який свідчить про те, що динаміка у відносинах між ЄС і Україною є, безумовно, позитивною, що досягнуто значного прогресу з кожного питання, яке ми обговорювали. І ми домовилися спільно пролонгувати програму дій максимум на один рік, але впродовж цього року ми також домовилися про те, що буде створено новий політичний інструмент, новий політичний документ, який регламентуватиме й організовуватиме нашу співпрацю”, - підкреслила Тимошенко.

Вона також повідомила, що досягнуто домовленості про максимально ефективне виконання 23 додаткових заходів, які були узгоджені сьогодні й стануть основою для співпраці між Україною і ЄС на найближчу перспективу. Прем'єр зазначила, що ці заходи стосуються ключових напрямків стратегічної співпраці між Україною і ЄС, зокрема, це початок діалогу між Євросоюзом і Україною про запровадження безвізового режиму, створення спяльного авіаційного простору, а також реалізація і розробка національної транспортної стратегії, яка сприятиме розвитку європейських транспортних мереж.

“Я гадаю, слід зазначити, що в цих 23 заходах є також абсолютно новий пункт, який дає можливість Україні бути учасником європейських програм, які раніше були доступні або країнам-учасницям Європейського Союзу, або країнам-кандидатам», - сказала Тимошенко.

Зокрема, одна з таких програм регламентує співпрацю митних і податкових органів країн ЄС. Це також програми у сфері конкурентоспроможності, інновацій, програми, які стосуються оперативного реагування на кризові ситуації.

Представники Євросоюзу також позитивно оцінили виконання трирічної програми дій Україна-ЄС. Зокрема, генеральний директор Генерального директорату ”Зовнішні відносини” Єврокомісії Х’юг Мінгареллі відзначив прогрес у сфері свободи ЗМІ в Україні, активізацію роботи громадських організацій, а також те, що судова система в Україні “пішла вперед”.