Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

Чоловіки страждають на "синдром вагітності"

1.3т

Якщо чоловік переживає вагітність дружини, зазнаючи тих самих відчуттів, що й дружина, - це не кохання, а істеричний невроз, який має назву «Синдром кувад».

Синдром кувад позначає сукупність психогенних і психосоматичних порушень у молодих чоловіків, які мають вагітних дружин. Клініка патологічних відчуттів молодого чоловіка відповідає тому, що відбувається з його дружиною, яка чекає на дитину. Якщо в неї змінюється апетит, уся харчова поведінка, й жінка починає вживати малоїстівну їжу, то на це ж саме страждає і її чоловік. Він переживає ті ж самі больові відчуття, яких зазнає дружина, наприклад під час розходження тазових кісток, повідомляє Medportal.

До основних симптомів захворювання належать: ранкова слабкість, зниження, збочення або підвищення апетиту, практично щоденна нудота й блювота - іноді натщесерце, іноді при вигляді або запаху якоїсь певної їжі, часті запори або, навпаки, проноси, шлункові або кишкові спазми, біль внизу живота, який іноді за характером та інтенсивністю може навіть імітувати напад апендициту, біль у ділянці поясниці, психогенний зубний біль, а також так звані болі співпереживання або болі симпатії. Останні виражаються в тому, що в чоловіка відчуття локалізується в тому ж органі, що й у його вагітної дружини.

Ці симптоми супроводжуються емоційною нестійкістю, підвищеною дратівливістю, депресією, внутрішньою напругою, безсонням, примхливістю, крайнім егоцентризмом, нетерпимістю, неприйняттям інших точок зору на ту чи іншу проблему. Цікаво, що примхливість чоловіків із синдромом кувад значно перевершує «легковажність бажань» реально вагітних жінок. Найчастіше за такого синдрому імітація дискомфорту вагітності належить до травної системи, хоч варіації щодо залучення того чи іншого органу можуть бути якнайширшими. Не дивно, що цих чоловіків відправляють в інфекційну або хірургічну клініку з підозрою на різні захворювання.

Майбутній батько помічає в себе прояви цієї незвичайної хвороби, як правило, на третьому місяці вагітності дружини, а свого піку вони досягають до дев'ятого місяця. Коли наступають пологи, відчуття в чоловіків ще більше посилюються. Іноді ж спостерігається два дискретні піки - на третьому й дев'ятому місяці з відносним редукуванням симптоматики між ними. У третини пацієнтів симптоматика синдрому дебютує бурхливо, але до моменту пологів може повністю зникнути, в третини вона зникає лише після народження дитини, поступово зникаючи в міру загоєння у породілей розривів і купірування інших післяпологових ускладнень. Важкість стану чоловіка залежить від того, що він думає про пологи дружини. Якщо він уявляє їх із жахом, то цей жах і відчуватиме. Чоловік постійно телефонує в пологовий будинок, він не заспокоїться, допоки йому не скажуть, що все нормально, в його дружини народився син чи донька. Після цього болі в тата тут же припиняються. У дружини пологи закінчилися, в нього - теж.

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Наши блоги