Рішення Ющенка щодо Севастополя - тиск на Москву

180
Рішення Ющенка щодо Севастополя - тиск на Москву

Доручення Президента України Віктора Ющенка переобладнати у цивільних цілях бухти у Севастополі, де зараз базується Чорноморський флот РФ, є продовженням лінії Києва з чинення психологічного тиску на Москву.

Видео дня

Про це заявив перший заступник голови МЗС РФ Андрій Денисов на прес-конференції в Москві.

"Це лінія психологічного тиску на РФ, яка простежується протягом усього 2008 року, лінія витіснення нашого Чорноморського флоту з Севастополя", - сказав Денисов, коментуючи на прохання журналістів це рішення Ющенка.

Разом з тим він підкреслив, що "ніхто не заважає Україні приймати ті рішення, які там вважають потрібними".

"Нам хотілося б, щоб ці речі не політизували", - заявив дипломат.

Денисов зазначив, що позиція російської сторони з питання про місце базування ЧФ залишається визначеною.

"Ми виходимо з того, що поки час не настав. За 2017 рік ми заглядати не будемо", - сказав Денисов.

Водночас, він зазначив, що Росія вважає, що було б краще, щоб її флот продовжував базуватися в Севастополі і після 2017 року.

Як повідомлялося, в кінці минулого тижня Ющенко доручив спеціальній робочій групі за два місяця підготувати пропозиції щодо використання після 2017 року, коли закінчиться дія нинішнього угоди про оренду бази для ЧФ Росії, інфраструктури Севастопольської бухти в цивільних цілях.

Міністр оборони України Юрій Єхануров підтримує ініціативу передачі територій, які звільнилися після виходу Чорноморського флоту Російської Федерації з Криму, на економічний розвиток Севастополя.

Спікер Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що російським політикам, зокрема, меру Москви Юрію Лужкову потрібно припинити обговорювати питання про територіальну приналежність Криму.