ГПУ назвала основну версію вибуху у Євпаторії

234
ГПУ назвала основну версію вибуху у Євпаторії

Генеральна прокуратура України вважає найбільш ймовірною причиною вибуху в житловому будинку в Євпаторії порушення техніки безпеки при поводженні з кисневими балонами, пише "Новинар".

Видео дня

Про це сьогодні, 29 січня, під час брифінгу повідомив начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Андрій Хочунський.

"Найбільш імовірна версія: вибух стався внаслідок порушення правил поводження та техніки безпеки з кисневими балонами", - сказав він.

За словами начальника головного слідчого управління, в даний час відпрацьовуються три версії в ході проведення слідчих дій: перша - це можливість вибуху від дій сторонніх осіб, друга - стався вибух природного газу, і третя - вибух балонів з газовою сумішшю.

"Є висновок експертизи, який дозволяє поки що виключити вибух вибухових речовин типу гексогену", - підкреслив Хочунський.

Він наголосив, що в даний час призначена комплексна судово-хімічна експертиза, "яка дасть відповіді".

Хочунський нагадав, що в неділю 28 грудня було затримано трьох співробітників комунальних підприємств, які проводили роботи в цьому будинку: диспетчер, майстер і працівник, який займався електрогазозварювальними роботами в цьому приміщенні.

При цьому Хочунський додав, що поки що Генпрокуратура не має наміру забирати в своє провадження дану кримінальну справу, оскільки прокуратура Криму проводить всі слідчі дії у повному обсязі.

Також він нагадав, що Генпрокуратура розпорядилася провести перевірки житлових будинків на предмет наявності в підвалах будь-яких небезпечних речовин.

Як повідомлялося, затримано трьох підозрюваних у кримінальній справі щодо вибуху в житловому будинку в Євпаторії, в результаті якого загинуло 27 осіб.