Для закарпатських сепаратистів вимагають три роки ув'язнення

189
Для закарпатських сепаратистів вимагають три роки ув'язнення

"Усі лідери закарпатських сепаратистських організацій мають отримати по 3 роки тюремного ув’язнення за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.110 КК України - "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - заявив народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван Заєць.

Видео дня

На його думку, заява Петра Гецка, який видає себе за прем’єр-міністра неіснуючого "уряду" на Закарпатті, не може трактуватися інакше, як заклик до посягання на територіальну цілісність України. Так політик прокоментував звернення Гецка до Російської Федерації з проханням визнати незалежність Закарпаття від України.

Про це повідомляє прес-служба УНП.

"Проблема закарпатського сепаратизму - комплексна, оскільки такі особи, як Петро Гецко чи Дмитро Сидор, є лише гвинтиками процесу сепарації цього регіону, центр керування якого знаходиться за кордонами України. До того ж, свідомо чи несвідомо, такими ж "гвинтиками" стали й більшість депутатів обласної ради, які де-факто підтримали сепаратистів, прийнявши рішення про введення окремої русинської національності", - підкреслив Іван Заєць. З огляду на це, "вирішувати цю проблему треба комплексно: перекривати джерела фінансування сепаратистських організацій, притягати до кримінальної відповідальності сепаратистів", - вважає депутат. Він також впевнений, що "Верховна Рада повинна розпустити Закарпатську обласну раду, яка перевищила свої повноваження, а лідери тих політичних сил, чиї представники голосували за визнання русинів у Закарпатській облраді, мають пояснити дії своїх представників і вжити до них відповідних дисциплінарних заходів".

"Тюремне ув’язнення для осіб, що вже зараз закликають до порушення територіальної цілісності, має стати уроком для всіх "гвинтиків" процесу закарпатського сепаратизму, які тепер прагнуть якнайкраще відпрацювати своє закордонне фінансування", - підсумував Іван Заєць.