Нью-Йорк побачив "Операцію "Валькірія"

291
Нью-Йорк побачив 'Операцію 'Валькірія'

У Нью-Йорку відбулася презентація фільму «Операція «Валькірія».

Видео дня

Том Круз зіграв фон Штауфенберга – учасника замаху на Гітлера. 25 грудня фільм вийде в прокат у США.

Фільм «Операція «Валькірія» починається в пустелі. Том Круз, він же Клаус Шенк граф фон Штауфенберг, мужньо виступає проти власного командира. Потім усе як на війні: постріли, бомби, герой поранений.  

20 липня 1944 року група німецьких офіцерів на чолі з полковником фон Штауфенбергом, розчарувавшись у Гітлері, влаштувала замах на диктатора. Штауфенберг особисто приніс у портфелі бомбу в ставку Гітлера «Вольфсшанце» у Східній Пруссії. Але замах не вдався. Бомба вибухнула, а Гітлер вижив. Його лише поранило. Через кілька днів більшість заколотників, у тому числі Штауфенберга, розстріляли в Берліні.

Про ці історичні події і розказує фільм продюсера Крістофера МакКуеррі. Він виріс у США і був, як і чимало його співвітчизників, переконаний, що всі німці були нацистами. У фільмі «Валькірія» він неодмінно хотів розказати, що були й інші німці. Такі, що хотіли вбити Гітлера.

«Головне – це діяти і діяти зараз. Інакше гітлерівська Німеччина залишиться назавжди. Ми повинні показати світу, що ми не всі такі, як він», - каже герой Тома Круза.

Фільм створює героїчний образ Штауфенберга. На головну роль обрали голлівудського героя Тома Круза, який справді схожий на німецького учасника замаху на Гітлера. Але Круз – не лише зірка, він так званий «сайєнтолог», член однойменної церкви, яку в Німеччині вважають небезпечною сектою. На прем’єру фільму в Нью-Йорку з’явилися не лише голлівудські зірки Кеннет Бренна чи Томас Кречманн, які теж зіграли провідні ролі, а й противники сайєнтології.

Хоча не всі були проти. Несслі та її мати з американського штату Алабама вважають, що Том Круз чудово виконав свою роль.

«Релігія не так важлива», - каже відвідувачка прем’єрного показу. Головне – це ідея фільму, а хто виконує головну роль – не має значення, вважає жінка.

Фільм довго чекали – якою ж вона буде, німецька історія в інтерпретації Голівуду. Перша реакція критиків позитивна – вийшов «переконливий продукт». Слабким місцем називають виконавця головної ролі: Том Круз уособлює Штауфенбурга як героя голлівудських бойовиків. Він точно знає, де і що відбувається, ніколи не сумнівається. Так, нібито зрадити присягу для нього – елементарна справа. Жодних докорів сумління. Сам Круз у день прем’єри сказав, що фільм – розважальний трилер.

Недолік Круза виправляє інший актор – Білл Найі, який грає генерала Ольбріхта. Той вагається, поки не стає майже запізно. Непогано зіграли, на думку критиків, британець Кеннет Бренна та німці Томас Кречман і Крістіан Беркель. Фільм несе багато інформації, але попри правильні історичні факти, не підходить для вивчення історії, вважає Беркель.

«Я сидів і дивився цей фільм і в якийсь момент подумав, як би абсурдно це не звучало: «Так, у них усе вийде!». Тобто емоційно я був з ними, забувши про історичні знання» - зізнається Беркель.

Заколотників на чолі зі Штауфенбергом досі критикують за те, що вони вирішили вбити Гітлера лише тоді, коли кінець війни був очевидним.

Тим часом у Німеччині дочка реального Штауфенберга, Констанце фон Шультес-Рехберг, каже, що їй фільм сподобався. В інтерв’ю пресі вона сказала, що фільм її приємно здивував. Як і її брат Бертольд вона теж не в захваті від того, що її батька зіграв актор-сайєнтолог. Але вона каже, що ці речі треба розділяти.

«Зрештою, роль папи римського теж не завжди грають актори-католики», - сказала дочка Штауфенберга.

"Німецька Хвиля"