Антикризовий план Ющенка захищає банкірів - НУНС

171
Антикризовий план Ющенка захищає банкірів - НУНС

"Після ухвалення антикризового законопроекту, який зараз розглядається парламентом і приймається на захист інтересів банків, "Наша Україна" внесе до парламенту антикризовий законопроект, який буде скерований на захист простих людей - соціальний антикризовий законопроект". Про це на брифінгу в парламенті сказав голова партії "Наша Україна" В’ячеслав Кириленко, - повідомляє прес-служба партії.

Видео дня

За словами голови партії, "законопроект буде передбачати зміни до щонайменше 8-10 законів і пропонуватиме зміни як у сфері зайнятості, так і щодо соціальної допомоги малозабезпеченим".

Він наголосив, що "такий законопроект потрібно проголосувати в парламенті з тим, щоб не тільки банкіри, і ті, хто мають зобов’язання по корпоративних правах щодо кредитів перед Заходом, а й прості люди відчули, що держава і парламент опікуються ними". Кириленко підкреслив, що "саме такого підходу фінансовий блок уряду і прем’єр-міністр не демонструють". За словами політика, "вони (фінансовий блок уряду і прем’єр - ред.) є прихильниками таких рішень, які в період кризи проблеми одних вирішують за рахунок інших". На переконання Кириленка, "такий підхід є неправильним".

Нагадаємо, що 29 жовтня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект про першочергові антикризові заходи, запропонований Президентом України Віктором Ющенком. За проголосували 248 народних депутатів, не голосувало 197 нардепів. За законопроект про першочергові антикризові заходи від Партії регіонів проголосувало 2 нардепи, БЮТ - 156, НСНУ - 72, Блок Литвина - 18, КПУ - 0 голосів. Завтра, врахувавши озвучені на сьогоднішній сесії Верховної Ради зауваження, це питання буде розглянуто у другому читанні.

В проекті "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" передбачено комплекс заходів щодо посилення фінансово-бюджетної дисципліни, захисту прав вкладників банків та поліпшення стану платіжного балансу. Зокрема, передбачається створення стабілізаційного фонду у державному бюджеті за рахунок надходжень від приватизації державного майна, перевиконання доходної частини державного бюджету та коштів, залучених від розміщення державних цінних паперів.